Vítejte na našem webu!

Od 1. ledna 2003 je mateřská škola součástí základní školy, jako právní subjekt. Mateřská škola byla postavena v roce 1986, jako čtyřtřídní s kapacitou 100 dětí. Od 1. 9. 2013 došlo k navýšení kapacity na 112 dětí, takže bylo nutné i upravit a doplnit sociální zařízení.

MŠ je netypická, pavilonová, dvoupodlažní, v klidné části města. Pavilony jsou propojeny školní kuchyní. Je obklopena parkově upravenou školní zahradou, která je celoročně využívána k pobytu venku. V okolí je dostatek možností k nerušeným procházkám dětí spojených s pozorováním přírody, zvířat a dění ve městě (zámecký park, vycházky okolo řeky a rybníka, okolní lesy). Členitý zahradní terén umožňuje dětem rozvoj námětových, tvořivých a pohybových her. Zahradu doplňují dvě kamenná pískoviště, četné prolézačky, provazová stěna, skluzavky, houpačky a dřevěný altánek, kreslící tabule.

V současné době jsou v provozu 4 smíšené třídy a navštěvují je zpravidla děti ve věku 3 – 6 let.

Názvy tříd jsou: Berušky, Sluníčka, Kopretiny a Včelky. Součástí budovy je i školní kuchyně, ve které se vaří obědy i pro děti z II. MŠ v Jestřebí. V roce 2014 byla dokončena v MŠ výměna oken a zateplení celé budovy se zajímavě řešenou barevnou fasádou.

Provoz mateřské školy je od 6.00 do 16.30 hodiny.

uživatelský obsah - vždy jako první článek - NEMAZAT!!!

--- infopanel ----

msrajec@email.cz